روغن ترميم كننده پوست » سانا گستر

بازسازي پوست – درمان جای زخم

در صورت آسیب روپوست جای زخمی باقی نمی ماند. با این حال، در مورد زخم هایی که در آنها زیرپوست آسیب دیده باشد، جای زخم مشهود خواهد بود. هرچه عمق زخم در پوست عمیق تر باشد سد پوستی به زمان بیشتری جهت بازسازی خود نیاز خواهد داشت.
تجدید روپوست تنها در 14 روز صورت می گیرد، اما بسته به عمق جراحت، از دست رفتن آب میان بافتی روپوست ممکن است بین 150 تا 500 روز ادامه داشته باشد.
درصورتی که روپوست به طور کامل وظیفه خود را انجام نداده و تجدید ساختار پوستی به طور کامل انجام نشده باشد، عملکرد محافظتی پوست ایجادشده جدید با مشکلاتی مواجه شده و به مراقبت ویژه ای به منظور جلوگیری از فقدان بیشتر آب نیاز دارد. این پروسه نوسازی در مورد پوستی خشک و دارای خارش اتفاق می افتد که از حساسیت بسیار بالاتری برخوردار بوده و مواد تحریک کننده، آلرژی ها و موجودات زنده میکروسکوپی بسیار آسانتر به درون آن نفوذ می کنند.
اسيدهای لينوليک و لينولنيک از جمله اسيدهای چرب اساسی هستند که به طور طبيعی توسط بدن ساخته نمی‌شوند. این اسیدها باید همراه غذا وارد بدن شوند. این اسیدهای چرب به منظور سنتز غشای سلولی و ماده هورمونی پروستاگلندین، مکانیزم های دفاعی و رشدی و همچنین رویه های فیزیولوژیکی و بیوشیمیایی بازسازي سلولی ضروری هستند.
نبود این اسیدهای چرب به داشتن پوستي قرمز و زبر و متخلخل خواهد انجاميد. بررسي‌هاي مختلف صورت گرفته در اين زمينه تاثيرات مثبت استعمال موضعي اسيدهاي چرب اساسي را تاييد كرده‌اند.
استعمال موضعي اسیدهای لینولیک و لینولنیک روند دفع آب ميان بافتي روپوست را كاهش داده و از بروز عواملي كه خطر التهاب پوست را افزايش مي‌دهند جلوگيري مي‌كند.

 
روغن ترميم كننده پوست ناكي
با تركيبي 100 درصد از روغن رز هیپ در صورت  بروز زخم‌ها و خراش‌هاي پوستي پروسة بازسازي پوست را فعال مي‌كند.
·         بهينه‌سازي عملكرد سد پوستي
·         كمك به بازسازي پوست
·         بهبود خاصيت كششي پوست
·         بهبود شكل ظاهري جاي زخم
·         ازدياد تركيبات رطوبتي پوست
·         بهبود كيفيت مراقبت‌هاي اوليه از پوست 
روش استفاده: چند قطره از روغن ترميم كننده پوست ناكي را دو بار در روز روي زخم‌ها و خراش‌هاي پوست ريخته و ماساژ دهيد تا كاملا جذب شوند. در معالجات توانبخشي،‌ مي‌توان از روغن ترميم كننده پوست ناكي همراه با روش معالجة فراصوت (اولتراساندتراپي) به صورت همزمان استفاده كرد. به مدت دو تا سه هفته استفاده شود.
بسته بندي:  10 ميلي ليتر
 
کاتالوگ